BUX 137836.65 -1,19 %
OTP 44370 -1,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szereti a dinnyét? Akkor erről tudnia kell!

Idén jóval hosszabb a szezon, így még októberben is beszerezhető lesz a hazai dinnye - számolt be a Magyar Nemzet.

2020. szeptember 27. vasárnap, 10:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Dinnyetermelők Egyesülete szerint a hazai sárgadinnyét akár október végéig is vásárolhatnak a fogyasztók, ennek oka, hogy elnyújtották a szezont a termesztők, amelyet az elmúlt évekre jellemző melegebb szeptemberi időjárás és az újabb fajták tesznek lehetővé.

A gazdák számára a hosszú szezon előnye, hogy a külföldi kereslet az őszi hónapokban is megmarad, az árak viszont magasabbak, mivel a déli országokban ilyenkor már nem terem a dinnye - írta a napilap.

A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ szerint az idei dinnyetermés jó minőségű, hatvan százalékát exportáljuk, elsősorban Szlovákiá­ba, Csehországba és Lengyelországba. Ebben az évben a koronavírus ­miatt jóval, mintegy húsz százalékkal kisebb területen termesztettek görögdinnyét, összesen négyezer hektáron, a  betakarított mennyiség 160 ezer tonna körül alakulhat, a múlt évi 174,6 ezer tonna után.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet