BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra drágul az üzemanyag hétfőn

Június 1-től újabb üzemanyagár-emelés érkezik, az autósok örömére ez a korábbiaknál kisebb mértékű - derül ki a Holtankoljak.hu közléséből.

2020. május 29. péntek, 11:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfőtől a benzin és a gázolaj ára is 2-2 forinttal emelkedik, így előbbi 340, utóbbi pedig 351 forintba kerül átlagosan - olvasható a szakportálon.

Lapunk írta meg elsőként, hogy a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség (MSZKSZ) júniustól a tagi hozzájárulás emeléséről döntött. Ennek hatása a benzin esetében 1,47, a gázolajnál 1,38 forint literenként.

A koronavírus-járvány kitörésekor az üzemanyagok ára rövid idő leforgása alatt nagyot zuhant. A benzin átlagára a 290, a gázolajé 320 forint körül mozgott a mélyponton. Azóta viszont gyors visszarendeződést lehetett látni, hiszen a kereslet is nő, illetve a Brent olaj ára is 35 dollár körüli szintre emelkedett a mélypontot jelentő 20 dollárról.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet