BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: fontos bejelentést tett a Magyar Posta

Védőeszközöket kapnak a munkájuk miatt veszélyeztetettebb postai munkatársak a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása miatt - adta hírül a Magyar Posta Zrt.

2020. március 16. hétfő, 16:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Arcmaszkot és gumikesztyűt kapott hétfő reggel minden olyan postai dolgozó, akinek közvetlen ügyfélkapcsolata van - jelentette be az állami cég.

A munkavállalók egészsége és biztonsága érdekében rendelték el a kézfertőtlenítők használata és a fokozott takarítás után a védőfelszerelések kiosztását és alkalmazását. A maszkokat a kézbesítők, a postai ügyintézők és a csomagkézbesítők kapják. A kiosztott védőfelszerelések utánpótlása folyamatos lesz.

A koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében március 16-tól a várakozásra is új szabályokat hoztak, hasonlóan a gyógyszertárakhoz. Eszerint egyszerre csak annyi ügyfél tartózkodhat a posták ügyfélterében, ahány kiszolgáló pult működik, a többi várakozó a bejárat előtt vár, egymástól javasoltan 1 méterre.

A küldemények kézbesítése, valamint a postai kifizetések, például a nyugdíj és a családtámogatások, kézbesítése folyamatos - olvasható a közleményben.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet