BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kevesebb anya szoptat Magyarországon

Magyarország a tápszeres csecsemők országa lett: hiába születik kevesebb gyermek, egyre több tápszer fogy - számolt be a Pesti Hírlap.

2020. március 9. hétfő, 16:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az utóbbi évtizedben rohamosan nőtt a tápszerek népszerűsége: míg tíz évvel ezelőtt 1,99 milliárd forintot fizetett ki az állam támogatásként, tavaly már 4,83 milliárdot - tudta meg a Pesti Hírlap a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől (NEAK) közérdekű adatigénylés nyomán.

Egyre kevesebb édesanya szoptat, és egyre rövidebb ideig. Emellett az anyatejes táplálás is visszaesett. Az anyatejgyűjtő állomásokon leadott tej mennyisége tíz év alatt 101 ezer literről 34 ezerre, vagyis harmadára zuhant. Tavaly az állam már csak 92 millió forintot utalt át az anyatejet leadó édesanyáknak. Ezzel szemben brutálisnak tűnik a 4,8 milliárd forintos tápszertámogatás - fogalmazott a napilap.

A látványos változás legnagyobb nyertesei a multinacionális cégek. Az utóbbi tíz évben a legtöbb pénzt az államtól a Milumilt forgalmazó Numil Hungary Tápszerkereskedelmi Kft. kapta, összesen 24,2 milliárd forintot. A második helyen a Nestlé Hungária Kft. áll 9,9 milliárddal, míg a harmadik helyet a Humana-t forgalmazó Integrated Pharma Solution Kft. szerezte meg 1,9 milliárd forintos állami támogatással.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet