BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig nem terem babér a nőknek a magyar cégekben

A 2010-es 10 százalékhoz képest ma már a hazai vállalkozások 14 százaléka csak nők tulajdonában, illetve vezetése alatt áll - írta keddi számában a Népszava az Opten céginformációs szolgáltató közlésére hivatkozva.

2020. március 3. kedd, 07:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csak férfiakból álló cégek aránya mindazonáltal még mindig 50 százalékra rúg. A nőkből és férfiakból egyaránt álló, "vegyes" vállalatok aránya fokozatosan csökken - tudta meg a lap az MTI szerint.

A tulajdonosok között nagyobb arányú a hölgyek jelenléte, mint a cégjegyzésre jogosultak között. Az egyéni vállalkozók körében a nők aránya 40 százalék feletti - állapították meg a felmérésben.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet