BUX 138788.20 -0,51 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A benzindrágulástól félti a magyarokat a kormány

A kormánynak továbbra sincs árfolyamcélja, így nem lépnek amiatt, hogy a forint ismét történelmi mélypontra süllyedt az euróval szemben - válaszolta Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón egy kérdésre.

2019. szeptember 26. csütörtök, 13:48

Fotó: MTI Fotó / Soós Lajos
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem aggódik amiatt a kormány, hogy a forint a héten 336-os kurzusra, újabb történelmi mélypontra is süllyedt az euróval szemben. A forint dollárral szembeni gyengülése és a szaúdi olajfinomító elleni támadás nyomán bekövetkező benzindrágulás viszont aggasztó - derült ki Gulyás Gergely kancelláriaminiszter szavaiból a sajtótájékoztatón.

"Remélem, hogy nem kerül erre sor. Látjuk a világpiaci árak és a benzinárak közötti összefüggést, és azt, hogy a benzinár az olajáraktól függ. Az olajárat még sajnos nem tudjuk meghatározni" - fogalmazott a miniszter.

Azt is elmondta, hogy nincs árfolyamcéljuk, viszont szem előtt tartják, hogy legyen stabilitás.

"A kormánynak nincs árfolyamcélja, nem is lehet, mert a monetáris politika az a jegybankhoz tartozik. Ennek a függetlenségnek a garantálása a jegybank részére alapvető gazdaságpolitikai elvárás" - mondta a politikus a Portfolio.hu szerint, aki hangsúlyozta, hogy nem aggódik a gyenge forintárfolyam miatt.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet