BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lángol egy kanizsai hulladéktelep

A bagolai hulladéklerakóból felszálló füstöt kilométerekről is látni.

2019. május 25. szombat, 19:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tűz ütött ki szombat délután Nagykanizsán, a bagolai városrészben található hulladéklerakó-telepen, a fekete füst több kilométeres távolságból is látható a város környékén.

"Mintegy 500 négyezetméternyi területen ég a hulladék, de mivel nincs szél, ezért lakott terület felé nem fújja a füstöt" - mondta el Cseresznyés Dániel, a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI érdeklődésére.

Hozzátette, hogy a nagykanizsai tűzoltókon kívül Zalaegerszegről is érkezett vízszállító jármű a helyszínre. A katasztrófavédelem munkatársai két vízsugárral és kézi eszközökkel igyekeznek megfékezni a szeméttelepen a lángokat, de a munkájuk várhatóan órákig eltart majd.

Jászladányban pedig egy gyár épület gyulladt ki szombaton.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet