BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint húszmilliárd jut hálózatfejlesztésre

A Mavir villamos hálózat fejlesztésre 15 milliárd 154 millió, míg a MÁV az elektronikus hírközlési hálózatának fejlesztésére 6 milliárd 330 millió forinthoz jutott két kormányhatározat nyomán.

2019. május 2. csütörtök, 06:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Közlönyben megjelent első határozat 15 milliárd 154 millió forinttal megemeli az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. jegyzett tőkéjét. Ezt a pénzt azonban - tulajdonosi kölcsönként - tovább kell adnia a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt.-nek, amely társaság ebből a villamos hálózatot fejleszti.

A második határozat a Kormányzati Hálózatfejlesztési Projekthez kapcsolódik. Ennek lesznek részei a vasútvonalak melletti, a vasúti közlekedéshez kapcsolódó elektronikus hírközlési hálózatok. Ezek fejlesztését a MÁV Magyar Államvasutak Zrt. végzi, és erre használhat fel 6 milliárd 330 millió forintot.

Finanszírozó az uniós Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP).

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet