BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem jár a fogaskerekű egy szakaszon március végéig

Pályakarbantartás miatt március végéig pótlóbusz közlekedik a fogaskerekű helyett a Széchenyi-hegyi végállomás és Svábhegy között - tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfőn az MTI-t.

2018. február 12. hétfő, 14:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közlemény szerint az Adonis utca és a Széchenyi-hegy, Gyermekvasút állomás között a rossz állapotban levő sínszálakat és fogasléceket cserélik. Bár a kieső szakaszon 60-as jelzéssel indul pótlóbusz, a BKK inkább a 21-es és 21A autóbusz használatát javasolja.

A pótlóbuszokon mindkét irányban, valamint a munkák ideje alatt a 21-es, a 21A és a 212-es autóbuszon az Adonis utca és a végállomások között felfelé, az utasforgalom függvényében szállítható kerékpár, de a kerekesszékkel és a gyerekkocsival utazók a kerékpárosokkal szemben előnyt élveznek, ha ugyanott szállnak fel.

A pályarekonstrukció miatt közúti változások is életbe lépnek. Az Eötvös úti útátjáróban félpályás lezárás mellett vízvezetéket cserélnek, a közműkiváltás és az útátjáró átépítési munkálatai miatt jelzőlámpával szabályozott, váltakozó irányú forgalom lesz. A munkálatok miatt a Diana utca érintett szakaszát egyirányúsítják a Mártonhegyi út felé.

A kép forrása: MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet