BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felhördülés a Balatonnál - ezt elszabta a MÁV

A MÁV-nál vége a nyári menetrendnek, ennek pedig súlyos következményei lettek a balatoni idegenforgalomra nézve a penzcentrum.hu szerint. Peronon maradt utasokkal, ideges kalauzokkal, vagonban nyomorgó biciklisekkel találkozni

2017. szeptember 4. hétfő, 15:50

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Augusztus 28-án menetrendváltozás volt a MÁV-nál, ekkor lépett életbe a nyárit váltó országos téli menetrend. Ennek következtében azóta nem közlekednek biciklis vagonok a MÁV vonalain.

A MÁV ügyfélszolgálatán úgy nyilatkoztak a portálnak, miszerint a nyári menetrendig nem közlekedtetnek egyszerre sok kerékpár szállítására alkalmas vasúti kocsikat, továbbá, hogy a hagyományos vagonokra az előtérben lehet elhelyezni bicikliket, rendelkezésre álló tér függvényében kettőt, de maximum négyet.

Olvasói beszámolók alapján a vasárnapi állapotok kaotikusak voltak a balatonakarattyai állomáson. A kalauz is feszülten reagált arra a helyzetre, hogy egyszerre sokkal több biciklis akart felszállni a vonatra, mint amennyinek hely lett volna. A képek tanúsága szerint, a megengedett kettő-négy biciklinél valamennyivel többet, és nem is csak az előtérbe engedtek fel a szerelvényre.

A penzcentrum.hu emlékeztet, hogy egyértelmű törekvés a Balatonnal kapcsolatban, hogy a terület ne kizárólag a nyári, legforróbb hónapokban vonzzon turistákat. Koraősszel sokan bicikliztek még a Balaton környékén, ám a kerékpárosok kiszolgálására a MÁV rendszer szinten nem volt felkészülve.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet