BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízezer vendégmunkás jön Magyarországra

Eddig 10 500 engedélyt adtak ki Ukrajnából és Szerbiából érkező vendégmunkások számára - hangzott el az RTL Klub híradójában.

2017. július 17. hétfő, 21:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az RTL Klub Híradójának mondta el Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, hogy az utóbbi hónapokban 10 500 engedélyt adtak ki Ukrajnából és Szerbiából érkező vendégmunkások számára a jelentős munkaerőhiány miatt - írja a híradóra hivatkozva a 444.hu.

Varga Mihály szerint a kvóta 59 ezer fős.

Június óta a szomszédos országokból érkező, nem EU-s állampolgároknak bizonyos munkakörök betöltése esetén - elsősorban hiányszakmákban - nincs szüksége munkavállalási engedélyre Magyarországon, az engedélymentesség 90 napra vonatkozik.

A kormány célja, hogy megelőzze a termeléskiesést, és a hazánkba befektetni akaró cégek se szembesüljenek munkaerőhiánnyal - írta korábban a nemzetgazdasági tárca.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet