BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült, ki hagyta jóvá a CÖF félmilliárdos támogatását

Elszólhatta magát az MVM kommunikációs igazgatója.

2017. június 2. péntek, 22:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

\"A támogatási politikánk egységes elvekre épül, a kultúra és a tudomány támogatásán túl a jótékonykodásban is igen aktívak vagyunk. A támogatások megítélése minden egyes esetben azonos szabályok szerint történik, és minden támogatásunkat a Nemzeti Kommunikációs Hivatal hagyja jóvá\" - nyilatkozta Bentzik Réka, az állami tulajdonú MVM Zrt. kommunikációs igazgatója az Origónak - az interjút a 444.hu szemlézte.

Az Átlátszó korábban azt írta, hogy az MVM évente mintegy egymilliárd forintot költ szponzorációra, ennek felét tavaly a békemenetről és a lejárató kampányairól elhíresült Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) kapta. Az MVM a CÖF-fel 2016. október végén szerződött 508 millió forintos támogatásra, a szerződés 2016. december 31-én le is járt.

A kormányzat eddig azt kommunikálta, hogy nincs közük a támogatáshoz, azt az MVM a kormánytól függetlenül adta - jegyezte meg cikkében a 444.hu.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet