BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az oroszok kérték: ma sem jár az új metró

A felújított M3-as szerelvény csütörtökön - az orosz fél kérésére - nem vesz részt a forgalomban - adta hírül a BKV Zrt.

2017. március 23. csütörtök, 11:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utasforgalmi tapasztalatok - amelyek minden esetben összetettebbek, részletesebbek a tesztfutások adatainál - felhasználásával a Metrowagonmash ma műszaki felülvizsgálat keretében elvégzi a felújított szerelvény egyes egységeinek rendszer-frissítését, pontosító beállításait, amelyekkel a vonat működése, viselkedése stabilabbá, megbízhatóbbá válik majd - közölte a cég.

A feladat végrehajtásának időigénye miatt a szerelvény a mai napon - a Metrowagonmash kérésére - nem vesz részt az utasforgalomban.

A felújított szerelvény eddig keveset közlekedett. Kedd délután négy óra körül a 3-as metróvonal Gyöngyösi utcai megállójánál leszállították az utasokat a felújított orosz metróról, mert a rendszer ajtóhibát jelzett. Lapinformációk szerint az ajtó becsukódott, de a visszajelentéssel probléma volt.

Az első felújított orosz metrószerelvényt hétfőn indította útnak a főpolgármester. A vonat hat kört ment hétfőn.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet