BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szijjártó a Mol-INA-ügyről tárgyalt

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyniniszter a Dubrovniki Fórum alkalmával kétoldalú megbeszélést folytatott Tomislav Panenic horvát gazdasági miniszterrel, akivel egyebek mellett a Mol-INA-ügyről is egyeztetett.

2016. augusztus 26. péntek, 10:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tárca szerint a találkozón Szijjártó megerősítette: Magyarország \"az elmérgesedett vita helyett az együttműködésben érdekelt\", ehhez azonban arra van szükség, hogy a Mol INA-val kapcsolatos \"ésszerű, üzletszerű és logikus döntéseit horvát oldalról ne akadályozzák\".

A horvát miniszter megerősítette kormánya elkötelezettségét az LNG-terminál megépítése mellett.

Elvárjuk Horvátországtól, hogy kétoldalú és európai kötelezettségeinek megfelelően minél előbb tegye lehetővé a kétirányú gázforgalmazást a horvát-magyar gázvezeték-összeköttetésen - idézi a közlemény Szijjártó Pétert.

A Dubrovniki Fórum nemzetközi konferenciát először 2006-ban rendezték meg állam- és kormányfők részvételével. A házigazda Horvátország akkoriban kezdte meg csatlakozási tárgyalásait az Európai Unióval, amelynek 2013 óta a tagja. Az idei konferencia mottója Európa megerősítése, különös tekintettel a kontinens északi és déli térségei közötti együttműködésre. A nemzetközi konferencián Magyarország, Szlovénia, Litvánia és Bulgária köztársasági elnöke is részt vett, Csehország, Szlovákia, Románia, Ausztria és Észtország pedig miniszteri szinten képviseltette magát.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet