BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordbírsággal sújtották a Tigázt

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal szerint a Tigáz 33 ezer ügyféltől követelt jogtalanul mintegy 2 milliárd forintot.

2016. augusztus 25. csütörtök, 15:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hatósági eljárást indított júniusban a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal a Tigázzal szemben a társaság felhasználói késedelmes fizetése esetén alkalmazott gyakorlata miatt. A behajtási költségátalányról szóló, 2016. március 24-től hatályos törvény lehetőséget teremt a szolgáltatók számára késedelmes számlafizetés esetén, hogy behajtási költségátalányt számoljanak fel, azonban annak alkalmazását nem írja elő - írja közleményében a hivatal.

A Tigáz nem jelezte sem a hivatalnak, sem ügyfeleinek, hogy élni kíván ezzel a lehetőséggel, és nem kezdeményezte üzletszabályzatának megfelelő módosítását sem.

A vizsgálat felderítette, hogy a Tigáz több mint 33 ezer felhasználóval szemben, nagyságrendileg 2 milliárd forint értékben követelt jogtalanul behajtási költséget. A vizsgálatról és rekord összegű bírságról a hivatal pénteken sajtótájékoztató keretében ad tájékoztatást.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet