BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Béremelés az MNB-ben: új törvényt írnak

A Fidesz-frakció az Alkotmánybíróság (Ab) iránymutatásainak megfelelően átdolgozza a jegybanktörvény módosítására vonatkozó javaslatot, és azt az Ab állásfoglalásának megfelelő formában újra beterjeszti - közölte a Világgazdasággal Bánki Erik , a nagyobbik kormánypárt parlamenti frakcióvezető-helyettese.

2016. április 6. szerda, 12:37

Fotó: Napi Gazdaság / Koncz György
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón múlt csütörtökön még csak azt közölte, hogy megvizsgálják, van-e alkotmányos megoldás, és ha igen, akkor még egyszer nekifutnak a jegybanktörvény módosításának.

Az Ab döntése nyomán a törvénymódosító javaslatból az alapítványok ügye teljesen kikerülhet, addig az MNB-vezetők fizetésének, illetve a jegybanki tisztségviselők - a monetáris tanács és a felügyelőbizottság tagjai - tiszteletdíjának az emelése változatlan formában benne maradhat. Ez utóbbiban ugyanis az AB nem talált kivetnivalót, ám azzal, hogy az alapítványokra vonatkozó normakontrollja miatt Áder János köztársasági elnök nem írta alá a jegybanktörvény módosítását, értelemszerűen ez a rész sem emelkedett törvényerőre - írta a lap.

Ez csak úgy valósulhat meg, ha még egyszer beterjesztik az Országgyűléshez a változtatni szándékozott passzusokat - értelmezte a jogi helyzetet Kolláth György alkotmányjogász a Világgazdaságnak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet