BUX 139491.25 1,36 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Juncker újra beszólt Orbánnak

A halálbüntetés magyarországi bevezetése \"válóok\" lenne - mondta az Európai Bizottság elnöke egy hétfői német lapinterjúban.

2015. június 1. hétfő, 11:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jean-Claude Juncker a Süddeutsche Zeitung című lapban megjelent interjúban - amely elsősorban a görögországi államadósság-válság kezeléséről szól - a halálbüntetés körüli vitával kapcsolatban kijelentette: \"ha Magyarország bevezetné a halálbüntetést, akkor az válóok lenne. Válóok! Politikai alapelveimhez tartozik, hogy nem lehet halálbüntetés. Nincs helye az Európai Unióban annak, aki bevezeti a halálbüntetést.\"

A lapnak arra a felvetésére, hogy meglehetősen disszonáns, hogy Juncker nemrégiben diktátornak szólította Orbán Viktort, aki pedig őrültségnek nevezte a Juncker által a migránsok tagállami elhelyezésére javasolt kvótát, az uniós javaslattevő-végrehajtó intézmény vezetője azt mondta, hogy két éve diktátornak szólítja Orbán Viktort, és ez \"a barátság jele\".

Hozzátette, hogy a magyar kormányfő \"sajnos\" nincs egyedül a bizottság menekültügyi javaslatának bírálatával, \"szóválasztása\" pedig mutatja, hogy \"nem ismeri ki magát az ideggyógyászatban és a pszichológiában, de ezt nem is lehet mindenkitől elvárni\".

MTI
MTI

Ez is érdekelhet