BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Késik a Digi mobilpiaci bemutatkozása

Egyelőre csak a bizonytalanság biztos a Digi mobilpiaci megjelenésével kapcsolatban: a hírközlési hatóság tájékoztatása szerint a frekvenciapályázaton sikeres társaságot semmi nem kötelezi a szolgáltatás elindítására, csak a hálózatfejlesztés terén vannak megkötések - írta a Magyar Nemzet.

2015. május 26. kedd, 08:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Piaci szakértők szerint a Digi kivár, a szektort érintő adók csökkentése esetén ugyanis nagyobb eséllyel tudna ügyfeleket magához csábítani a jelenlegi három szereplőtől. Nem zárható ki az sem, hogy a társaság nem maga hasznosítja, hanem bérbe adja infrastruktúráját.

Az NMHH szerint a kábelszolgáltatóként már ismert társaságot nem kötik határidők, míg ágazati hírek alapján az is elképzelhető, hogy a cég nem közvetlenül a kiskereskedelmi távközlési piacon hasznosítja a sávtartományt, hanem bérbe adja. A frekvenciapályázaton csak a 2600 megahertzes blokkokra vonatkozóan volt értékelési szempont, hogy a hasznosítást mikor kezdik meg, ám ebben a Digi nem volt érdekelt. A cég által elnyert 800 megahertzes frekvenciáknál csak hálózatkiépítési kötelezettség van, a hasznosítással kapcsolatban nincs semmilyen megkötés. Vagyis a Digire van bízva, hogy egyáltalán piacra lép-e, vagy másképpen hasznosítja az infrastruktúrát. Az NMHH közölte azt is, hogy információi szerint a Digi folytat hálózatfejlesztést - írta a lap.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet