BUX 137913.44 -1,13 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma is megnyert egy bankpert az állam

Másodfokon is pert vesztett a KDB Bank Európa Zrt., miután a Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön kihirdetett ítéletében helybenhagyta az elsőfokú bíróság ítéletét a banknak a forinthitel-szerződések tisztességességével kapcsolatban a magyar állam ellen indított perében.

2015. április 30. csütörtök, 12:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bíróság a KDB Bankot 50 ezer forint plusz áfa másodfokú perköltség megfizetésére kötelezte. Az ítélet ellen fellebbezésnek nincs helye.

Az ítélet indokolásában a bíró kifejtette: a bank vizsgált általános szerződési feltételei nem felelnek meg a szimmetria elvének, ezért a bíróság teljesen elutasította a keresetet.

Eszerint az elsőfokú bíróság ítéletében helyesen állapította meg, hogy melyek azok az általános szerződési feltételek, amelyek nem tartoznak a törvény hatálya alá.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet