BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb partnert talált a magyar kormány

Stratégiai megállapodást írt alá a magyar kormány az Alpine japán elektronikai vállalattal.

2015. április 16. csütörtök, 11:49

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány nevében Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára írt alá, a japán vállalatot Kobajasi Tosinori, a cég európai elnöke képviselte.

Ez az 58. stratégiai megállapodás a magyar kormány és egy külföldi befektető között, és a 7., amelyet japán céggel kötöttek - mondta Magyar.

Az Alpine navigációs és audiorendszereket gyárt prémium kategóriás autókba, biatorbágyi üzeme az egyetlen gyártóbázisa Európában.

A kormány minden segítséget meg kíván adni, hogy a külföldi beruházók, különösen az autóiparban, a magyar gazdaság egyik húzóágazatában termelő vállalatok hosszú távra tervezzenek Magyarországon - mondta az államtitkár.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet