BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Svájci üzem indul Magyarországon

Újraindul az OSB-lapokat gyártó egység.

2015. február 19. csütörtök, 11:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy 95 millió euróból (29 milliárd forint) építi fel OSB-falapot gyártó üzemét 2016 júniusára a svájci Swiss Krono Grouphoz tartozó Interspan Faipari Kft. Vásárosnaményban - jelentették be a beruházás csütörtöki alapkőletételén a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei városban.

A 100 új munkahelyet teremtő beruházás tavasszal kezdődik el, a főként az építőiparban felhasznált OSB-lapokat nyolcvan százalékban külföldön értékesíti a társaság a tervek szerint - mondta el Seregi Barnabás, az Interspan egyik ügyvezető igazgatója.

Max von Tippelskirch, a Swiss Krono Group elnökségi tagja az alapkőletételt megelőző tájékoztatón hangsúlyozta, a svájci tulajdonos az OSB-lapok gyártásával lényegében a gyárban 2011-ben felfüggesztett termelést indítja újra.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet