BUX 138464.10 -0,74 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhalasztották Hernádi Zsolt perét

A megyei bíróság elhalasztotta Hernádi Zsoltnak, a Mol Nyrt. korrupcióval vádolt elnök-vezérigazgatójának a büntetőperét csütörtökön Zágrábban.

2015. február 12. csütörtök, 10:28

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bíró azzal indokolta a halasztást, hogy a decemberi meghallgatáson a védelem kérte, a vádlott számára is érthető nyelvre fordítsák le a per anyagát, amit akkor a bíró elutasított. A vádlott ügyvédei ezért fellebbezetek, de a legfelsőbb bíróságon a mai napig nem született döntés az ügyben.

A következő tárgyalás időpontjáról írásban kapnak értesítést Hernádi Zsolt horvát ügyvédei.

A horvát korrupció és szervezett bűnözés elleni ügyészség (USKOK) 2013-ban emelt vádat Hernádi Zsolt ellen. Az USKOK szerint a Mol vezetője 2008 és 2009 között tízmillió euró kenőpénzt adott át Ivo Sanader akkori horvát kormányfőnek azért, hogy a Mol megszerezhesse az INA horvát olajipari vállalat irányítási jogát.

A Mol Nyrt. és Hernádi Zsolt visszautasította a vádakat leszögezve, hogy soha nem korrumpált egyetlen politikust sem, és nem adott pénzt azért, hogy megszerezze a horvát INA-ban az irányítási jogokat.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet