BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nőtt a kkv-k forgalma karácsonykor

Tovább nőtt az előző évhez képest azon kis- és középvállalkozások (kkv) aránya, amelyek növekvő karácsonyi forgalomról számoltak be 2014-ben - közölte a Marketing Commando tanácsadó cég online kutatásának eredményét csütörtökön az MTI-vel.

2015. január 15. csütörtök, 14:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az 1500 megkérdezett vállalkozás 51 százalékának nőtt a bevétele, ami 5 százalékpontos növekedés az előző évhez képest, valamint a 2008-óta mért legmagasabb arány is.

A válaszadók mindössze 12 százalékának csökkent forgalma, 37 százaléka pedig nem tapasztalt változást az előző év karácsonyához képest.

A felmérés megállapította, hogy legjobb karácsonya az intenzív marketinget folytató kkv-knak volt, amelyek 73 százaléka jelzett nagyobb forgalmat.

A kutatásban résztvevő kkv-k ötöde kizárólag interneten, 41 százalék csak offline, 37 százalékuk mindkét csatornán egyaránt értékesít, utóbbi vállalkozásoknak karácsonyi forgalma nőtt a leginkább, 59 százalékuk nyilatkozott javulásról.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet