BUX 137975.60 -1,09 %
OTP 44270 -1,45 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült: ennyibe került a TV2

Viszonylag olcsón, 4,8 milliárdért vették meg a TV2-öt az idei év elején – írja a hvg.hu.

2014. december 1. hétfő, 09:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár a vételárat üzleti titokként kezelték a tranzakció során, ám egy szeptember végén készült dokumentumból kiderül, hogyan adott túl a magyarországi leányvállalatán a német médiacsoport.

Eszerint a TV2 mögötti cégcsoportot átalakították, mégpedig úgy, hogy négy céget beolvasztottak egy ötödikbe, a TV-HU1. Kft.-be, majd azt átnevezték TV2 Média Csoporttá. Bár a vállalkozásoknak mindig csak májusban kell leadniuk az előző évi mérlegüket, üzleti beszámolójukat, cégek megszűnése, beolvadása esetén az a szabály, hogy év közben is le kell adniuk a dokumentumokat a cégbíróságon.

Az egyik beolvasztott cég szeptember 22-én lezárt beszámolója szerint a korábbi tulajdonos ProSiebenSat.1 (P7S1) \"részvényeiért és üzletrészeiért\" cserében fennálló tartozásként feltűnik egy 2,393 milliárd forintos összeg. Mivel ez a cég, a Simon és a Dederick tulajdonában lévő a TV-CEE1 Kft. a TV2 részvényeinek a felét vette meg, a vételár ennek a kétszerese, közel 4,8 milliárd lehetett. A hvg.hu megkérdezte a TV2-öt is, ahol nem cáfolták az információt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet