BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra razzia volt a nagybanin

Összehangolt ellenőrzést tartott az elmúlt héten a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, valamint a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatósága és Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatósága a fővárosi nagybani zöldség-és gyümölcs piacon.

2014. november 27. csütörtök, 08:05

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) szakemberei által vizsgált árusoknál elsősorban a nyomonkövethetőséggel és a jelölési szabályok betartásával volt probléma.

A hajnali razzián a NÉBIH mintegy 3 tonna ismeretlen eredetű, jelöletlen terméket foglalt le és semmisíttetett meg - adta hírül a hívatal.

A termékek között legnagyobb mennyiségben ipari kivit (2,1 tonna) koboztak el az ellenőrök, mivel ezek eredete nem volt tisztázható. A szakemberei lefoglaltak továbbá jelölés nélküli karfiolt és uborkát, valamint 2,5 mázsa szaloncukrot is.

Az ellenőrzés pozitív tapasztalata, hogy több árus, akikkel szemben korábban el kellett járnia a hatóságnak, a mostani ellenőrzésen már teljes mértékben a jogszabályoknak megfelelően kezelte áruját.

Az ellenőrzés során készült videó megtekinthető itt látható.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet