BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol kész eladni INA-részesedését

A Mol kész eladni részesedését az INA-ban, ha a horvát kormánnyal folytatott tárgyalások nem vezetnek eredményre - mondta el a cég pénzügyi vezérigazgató-helyettese a CNBC amerikai gazdasági hírcsatorna műsorának adott interjújában.

2014. november 20. csütörtök, 13:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

\"Az INA-nak nyereségorientált vállalatnak kell maradnia, és a Mol meg akarja tartani az irányítói jogokat. Amennyiben ez nem működik, boldogan eladjuk a vállalatot\" - mondta Simola József. Hozzátette: a Mol már kapott ajánlatokat INA-részesedésére, de konkrét cégeket nem nevezett meg. A vezérigazgató-helyettes mindazonáltal leszögezte: a Mol elsődleges célja, hogy megegyezzen a horvát kormánnyal.

Arra az újságírói kérdésre, hogy tárgyal-e még a Mol Washingtonnal, amely nem szeretné, ha az INA az orosz Gazprom kezébe kerülne. Simola azt válaszolta: \"Tárgyalunk az amerikai kormánnyal, és van pozitív fejlemény\".

A Bloomberg eközben úgy értesült, hogy a genfi székhelyű Klesch Csoport, amely érdeklődik a Mol INA-részesedése iránt, már megkezdte a horvát olajcég átvilágítását. A Klesch Csoport tulajdonosa, az amerikai Gary Klesch szeptemberben azt mondta a Bloombergnek, hogy öt-hat olajfinomítót vásárolna Európában.

A Mol és Zágráb között már régóta vita van az INA irányítási jogairól. Az INA-ban a Molnak 49,1 százalékos részesedése van.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet