A ZAPP című műsorban Nyomás - Újságírókat rúg ki a \"Magyar Telekom\"? címmel sugárzott budapesti riporthoz a műsor honlapján közölt ismertetőben kiemelték, hogy Magyarországon \"a közszolgálati médiumokat már régen uniformizálták és kormánybarát magatartásra kényszerítették\", és a \"vitatott\" kormányfő, Orbán Viktor az árpilisi választási győzelme után \"láthatóan erősebben támadja a magántulajdonban álló televíziókat és online médiumokat\"
A reklámadóval kapcsolatban úgy vélekedtek, hogy az \"a fennmaradását fenyegető módon veszteségessé teheti\" az RTL Klub televíziót. Az Origónál történt főszerkesztőváltással kapcsolatban hozzátették: felmerül a gyanú, hogy \"befolyásos kormánytagok kritikus újságírók eltávolítására használhatták fel befolyásukat\".
