BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újságírókat rúg ki a Magyar Telekom? - német médiavisszhangok

A német, osztrák és svájci országos közszolgálati műsorszolgáltató társaságok által közösen működtetett 3sat kulturális televízió a reklámadóról és az Origo hírportálnál történt főszerkesztőváltásról közölt beszámolót.

2014. június 15. vasárnap, 14:45

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A ZAPP című műsorban Nyomás - Újságírókat rúg ki a \"Magyar Telekom\"? címmel sugárzott budapesti riporthoz a műsor honlapján közölt ismertetőben kiemelték, hogy Magyarországon \"a közszolgálati médiumokat már régen uniformizálták és kormánybarát magatartásra kényszerítették\", és a \"vitatott\" kormányfő, Orbán Viktor az árpilisi választási győzelme után \"láthatóan erősebben támadja a magántulajdonban álló televíziókat és online médiumokat\"

A reklámadóval kapcsolatban úgy vélekedtek, hogy az \"a fennmaradását fenyegető módon veszteségessé teheti\" az RTL Klub televíziót. Az Origónál történt főszerkesztőváltással kapcsolatban hozzátették: felmerül a gyanú, hogy \"befolyásos kormánytagok kritikus újságírók eltávolítására használhatták fel befolyásukat\".

MTI
MTI

Ez is érdekelhet