BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a Strabag első negyedévi vesztesége

Magasabb forgalom mellett csökkent az osztrák Strabag építőipari konszern vesztesége az első negyedévben - írja az osztrák WirtschaftsBlatt hírportál.

2014. május 28. szerda, 09:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A téli időjárási körülmények miatt hagyományosan gyenge első negyedévet a Strabag a tavalyinál öt százalékkal alacsonyabb,k 163,7 millió euró üzemi szintű veszteséggel zárta, a konszern vesztesége pedig hat százalékkal, 132 millió euróra csökkent.

Az építőipari tevékenység bevétele ugyanakkor 10 százalékkal, 2,34 milliárd euróra emelkedett az idei első negyedévben.

A Strabag megrendelés-állománya 5 százalékkal, 14,41 milliárd euróra emelkedett a Németországban, Chilében, Szlovákiában és Magyarországon kapott nagyberuházási megbízásoknak köszönhetően.

Az idén a Strabag a tavalyival közel megegyező, 13,6 milliárd eurós építési teljesítmény után 260 millió euró üzleti eredményre számít.

A Strabagnak 69 ezer 300 alkalmazottja van. A Lengyelországban, Romániában és Oroszországban a kivitelezési projektekkel összefüggésben végrehajtott leépítéseket ellentételezték a nagyberuházásoknak köszönhető németországi és magyarországi létszámnövelések.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet