BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárult a TV2-csoport eladása

Az MTM-SBS Zrt. eladása lezárult azzal, hogy kedden Simon Zsolt és Yvonne Dederick, valamint a ProSiebenSat.1 képviselője aláírták a részvények átruházásáról szóló megállapodást. A német cég bízik az új tulajdonosokban és a két évvel ezelőtt hozott új stratégia alapján biztosítottnak látják a tranzackióhoz biztosított eladói hitel visszafizetését - áll a TV2 által kiadott közleményben.

2014. február 27. csütörtök, 09:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>Kedden hivatalosan is befejeződött az MTM-SBS Zrt. értékesítésének folyamata, miután a TV2-csoportot is üzemeltető cég korábbi tulajdonosa, a ProSiebenSat.1 képviselője és az új tulajdonosok, Simon Zsolt és Yvonne Dederick aláírták a részvények átruházásáról szóló megállapodást. Simon Zsolt az adásvétel kapcsán elmondta, hogy mivel a tulajdonosi szint közelebb került a magyar piachoz, rugalmasabban tudnak majd alkalmazkodni a változó piaci környezethez.
</banner>

<banner>A ProSiebenSat.1 részéről Bernd Wendeln a tranzakció kapcsán elmondta, hogy bizalommal tekintenek az új tulajdonosokra, a 2012-ben elfogadott új stratégia eddigi eredményei alapján a személyük garancia a csoport a TV2-csoport sikerére, ami lehetővé teszi az eladói hitel visszafizetését. A két évvel ezelőtt elfogadott terv magában foglalt több változtatást is, így a tartalomba való nagyobb beruházást, és egyes csatornák újrapozícionálását is. Sőt az idei évben a csoport kereskedelmi és üzletfejlesztési területe alakult át.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet