BUX 138907.65 -0,42 %
OTP 44860 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új terven dolgozik a magyar Sólyom

A Győrhöz közeli péri reptérrel tárgyal a Sólyom magyar légitársaság - írta a Kisalföld.

2013. szeptember 28. szombat, 09:50

Fotó: Napi Gazdaság / Dömötör Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lapnak Vágó József, az indulás előtt álló légitársaság vezérigazgatója elmondta: kettős ajánlattal érkeztek: kezdetben Budapestre vinnék 30-60 fős, úgynevezett \"ráhordó\" gépekkel az utasokat, a későbbiekben, megfelelő utasszám esetén pedig innen is indítanának járatokat európai célpontokra. Emellett pilóták, utaskísérők képzése során is számítanának Pérre. \"A vidéki repülőterek közül néggyel számolnánk: a périvel, a sármellékivel, a pécsivel, és jó lenne a debrecenivel is\" - mondta a lapnak Vágó József.

A Napi.hu a napokban beszámolt róla, hogy a hatósági engedélyezési eljárás elhúzódása miatt nem kezdhette meg az utasok szállítását szeptemberben a Sólyom Hungarian Airways. Bár az első három gép lefestve, útra készen áll egy angliai légi bázison, továbbra is bizonytalan, hogy mikor érkeznek Budapestre - tudtuk meg Vágó Józseftől.

A légitársaság jelenleg 100 százalékban magyar tulajdonban van - ez a korábban bejelentett hat gép üzembe állítására és működtetésére vonatkozik. A tervekben szereplő 50 gépes flottához ománi és dubaji pénzügyi források állnak rendelkezésre, hitel vagy tulajdonrész-vásárlás formájában. Ezeket eddig nem hívták le - közölte Vágó.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet