BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bosnyák együttműködést kötött az NGM

Együttműködési megállapodást írt alá Lenner Áron Márk, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) belgazdaságért felelős helyettes államtitkára és Mirko Sarovic, Bosznia-Hercegovina külkereskedelmi és gazdasági kapcsolatok minisztere Szarajevóban pénteken - tájékoztatta az MTI-t az NGM.

2013. szeptember 13. péntek, 15:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tárca közleménye szerint a megállapodás eredményeként tovább erősödhet a gazdasági együttműködés a két ország kis- és középvállalkozásainak fejlesztése érdekében.

A megállapodás célja, hogy elősegítsék a magyar és a bosznia-hercegovinai vállalatok regionális és globális piacokon való versenyképességének erősítését, a kis- és középvállalkozói szektoron belül az információcsere biztosítását, a tapasztalatcserét és a kölcsönös érdekvédelmet.

Az egyezmény alapján évenként ülésező kkv együttműködési munkacsoportot alakítanak, amelynek létrehozásáról Magyarország és Bosznia-Hercegovina Gazdasági Együttműködési Vegyes Bizottsága harmadik ülése döntött ez év májusában.

Az újabb megállapodás illeszkedik a kormány által kidolgozott Wekerle-tervhez, amelynek egyik fő célkitűzése, hogy támogassa a magyar vállalkozások térnyerését a régió piacain, valamint a magyar gazdaság exportteljesítményének bővítését - közölte az NGM.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet