BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Együtt építkezik a kormánnyal a Lego is

Stratégiai megállapodást kötött a kormány és a Lego Manufacturing Kft

2013. április 15. hétfő, 19:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ez a 19. az ilyen szerződések sorában, a kormány összesen negyven egyezség aláírását tervezi. A megállapodást Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági ügyekért felelős államtitkára és Martin Svejda, a Lego beruházási igazgatója írta alá. Svejda szerint a Lego örömmel fogadta el a magyar kormány felkérését a közös építkezésre. A cég nyíregyházi üzemében gyártják a vállalat összes Duplo kockáját és itt működik teljes fröccsöntő kapacitásuk ötöde. A magyarországi gyár helyi beszállítókra támaszkodik. Jesper Hassellund Mikkelsen, a Lego Manufacturing Kft. ügyvezető igazgatója szerint a megállapodás hosszú távú fejlődési lehetőségeket és munkahelyeket teremt. A Lego a következő években 122 ezer négyzetméterre növeli itteni üzemének területét és megduplázza a fröccsöntő gépek számát. A nyíregyházi ipari parkban működő gyár 1200-1300 embert foglalkoztat, bevétele az elmúlt három évben nyolcmilliárdról 12 milliárd forintra emelkedett.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet