BUX 139414.44 1,3 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Roham a cégbíróságokon - akadozhat a rendszer

Már csak nagyjából egy hét van a határidőig, de eddig a cégek döntő többsége a kilátásba helyezett sok százezres büntetés ellenére sem egészített ki a társasági szerződését, Budapesten csak 27 százalékuk tett eleget ennek a kötelezettségnek - írta a Magyar Nemzetben.

2013. január 23. szerda, 08:08

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Február elsején lejár az a határidő, amelyet bizonyos cégügyi adatok módosítására, kiegészítésére jelölt ki a jogszabály. Nem tudni, mi lesz akkor, ha az utolsó napokban tízezrével özönlenek majd a beadványok: az elektronikus rendszerek már most is akadoznak, a cégbíróság munkatársai pedig nemegyszer csak túlórázva tudják tartani a lépést - írta a lap.

Kenesei Judit, a Fővárosi Cégbíróság vezetője elmondta, hogy Budapesten nagyjából negyedmillió cég működik, eddig csak az érintetteknek a 27 százaléka tett eleget adatközlési kötelezettségének. Úgy tudja, hogy az ország más területein is hasonlóan alakulnak a folyamatok.

Egy tavaly tavasszal életbe lépett törvénymódosítás értelmében a 2012 márciusa előtt alapított cégeknek újabb adatokat kell feltüntetniük társasági szerződésükben. A teendők egyikeként a vállalkozásnak igazolnia kell a székhely, a telephely és a fióktelep használatának jogszerűségét, emellett a társasági szerződésben - akárcsak a kérelem nyomtatványán - fel kell tüntetni például a cégben részt vevő tagok adóazonosító számát és személyes azonosító adataikat is. Mindezek miatt tulajdonképpen új okiratot kell készíteni - ismerteti a lap.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet