BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tarlós: lesz béren kívüli juttatás karácsony előtt a BKV-nál

Tarlós István szerint karácsony előtt kifizetik a BKV dolgozóinak az elmaradt béren kívüli juttatások egy részét.

2012. november 30. péntek, 08:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A főpolgármester erről az M1 Ma reggel című műsorában beszélt pénteken, miután csütörtökön a BKV egyik szakszervezete újabb sztrájkbizottságot hozott létre, és december elejére kilátásba helyezte az összevont sztrájk lehetőségét.

Tarlós István kijelentette: a szerelők, járművezetők, forgalomszervezők, adminisztratív dolgozók becsületesen végzik a munkájukat a BKV új vezetőségével együtt, de tudomásul kell venni, hogy a cég milyen állapotban van. \"Dolgozóktól, munkásoktól nem engedek pénzt elvonni\" - hangsúlyozta, hozzátéve: a kifizetés mértékét a cég vezetése fogja meghatározni.
Nemes Gábor, az Egységes Közlekedési Szakszervezet elnöke csütörtökön az MTI-nek azt mondta, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége után ők is sztrájkbizottságot hoztak létre, mert a csütörtöki tárgyaláson sem közeledtek az álláspontok a kollektív munkaügyi vitában felsorolt témakörökben. A szakszervezeti vezető egységes sztrájkot helyezett kilátásba, amelynek legkorábbi időpontja jövő hét második fele.

A dolgozóknak már ki kellett volna fizetni a bérköltség megtakarításából származó összeget, és a cafetéria összegéről is meg kellett volna állapodni november közepén - mondta. A szakszervezetek a munkahelyek védelme, a tervezett létszámcsökkentések és az elkerülésük érdekében tervezett intézkedések, a buszkiszervezések munkavállalókra vonatkozó hatása, valamint a műszaki állapotok miatt kezdeményeztek munkaügyi vitát a BKV vezetőségével.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet