BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Devizahitel-adósok: ennyien választották az árfolyamgátat

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) felmérése szerint szeptember végéig 63 ezer 100 ügyfél 595 milliárd forintos összeggel lépett be az árfolyam-rögzítési rendszerbe, ez az összes devizaalapú jelzáloghitel 16,4 százaléka.

2012. november 29. csütörtök, 11:20

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mivel a nem teljesítő hitelek körébe tartozó ügyfelek - ami a teljes állomány csaknem 16 százaléka - nem vehettek részt az árfolyamrögzítésben, a jelzett 16,4 százalékos arány magasabb, közel 25 százalék a jogosultak körében - mondta az MNB 2012. harmadik negyedévi hitelezési felmérését ismertetve Fábián Gergely elemző. Az árfolyamrögzítésbe az év végéig lehet belépni.

A felmérésből kitűnik: a háztartási portfolió javulásához hozzájárult, hogy a késedelmes devizahitelek forintra váltása - az adósság 25 százalékának elengedése mellett - kötelező alapon 23 milliárd forintot jelentett, önkéntes alapon pedig az ügyfelek 32 milliárdot törlesztettek.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet