BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Élelmiszerre költünk a legtöbbet karácsonykor

Idén decemberben várhatóan annyit vásárolunk, mint az elmúlt években, 80-90 milliárd forintot hagyhatunk az üzletekben, ebben nem vár jelentős változást az Országos Kereskedelmi Szövetség.

2012. november 22. csütörtök, 11:06

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt évekhez hasonló költekezést vár az idei karácsonykor is az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ). Az árukínálat már most bőséges az áruházak polcain, van miből válogatni. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján decemberben (mikulás, karácsony és szilveszter ünnepén) élelmiszerekre költünk a legtöbbet, 80-90 milliárd forintot, a legnagyobb rész karácsonyra jut.

Ajándékokra 70-80 milliárd forintot költöttek az elmúlt években a családok, ezen belül 11-12 milliárdot számítástechnikai és 10-11 milliárdot műszaki cikkekre, szintén 10-11 milliárdot játékokra, 9-10 milliárdot ruhákra, 6-7 milliárdot könyvekre és 4-5 milliárdot illatszerekre.

A magyarok többsége otthon tölti az ünnepeket, ezt jól mutatja, hogy tavaly decemberben üzemanyagra több mint 10 milliárd forinttal kevesebbet költöttünk, mint novemberben - írta közleményében az OKSZ.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet