BUX 139033.99 -0,33 %
OTP 44980 0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld utat kapott a péri reptér bővítése

Az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség másodfokú, jogerős határozatában elutasította a győri Reflex Környezetvédelmi Egyesület fellebbezését a tervezett péri repülőtér-beruházás előzetes vizsgálatával kapcsolatban - írta a Kisalföld szombati számában.

2012. november 3. szombat, 11:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kifutópálya tervezett meghosszabbítása nem gyakorol jelentős hatást a környezetre, ezért nem indokolt a környezeti hatásvizsgálat elvégzése. A beruházással kapcsolatban kizáró ok nem merült fel - foglalta össze a lap az országos zöldhatóság másodfokú eljárásának lényegét.

A 18 oldalas határozatból a cikk kiemelte az ürgékkel kapcsolatos megállapítást, amelynek értelmében a \"tervezett bővítés, amely a kifutópálya pereme körüli gyepet érinti, nincs jelentős hatással a területen esetlegesen előforduló ürgékre\". Kitér a határozat a zajterhelésre is, eszerint a fel-, és leszállási útvonalak és az iskolakörök számára kijelölt útvonal Pér lakóterületét nem érinti.

A Győr-péri repülőteret csaknem kétmilliárd forintból fejleszthetik, a költségek legnagyobb részét az Audi-gyár állja. Az ezzel kapcsolatos előterjesztést legutóbbi ülésén fogadta el a győri közgyűlés.

A fejlesztés részeként egyebek között 1450-ről 2030 méteresre hosszabbítják meg a harminc méter széles kifutópályát, amelynek két végén 100-100 méternyi biztonsági sávot építenek. A gurulóutat 10 és félről 15 méteresre szélesítik, s a Boeing 737-esek és az Airbus 320-asok számára is alkalmas parkolóhelyet alakítanak ki.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet