BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre indul a Gyermelyi Zrt. új malma

2012. május 2. szerda, 11:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év végére elkészülhet a Gyermelyi Zrt. legújabb, kétmilliárd forint beruházással megvalósuló malma, amelynek alapkövét tegnap tette le a vállalat igazgatótanácsának elnöke, Tóth Béla és Orbán Viktor miniszterelnök. A fejlesztés révén a cég immár a tésztagyártáshoz szükséges valamennyi alapanyagot a vállalaton belülről, illetve az általa működtetett integrációból szerezheti be. A durumlisztet eddig importálták. Az új malom üzembe helyezésével az eddigi 100 ezerről 150-160 ezer tonnára nő az éves őrlőkapacitás. Ennek nagyjából a felét használták a tésztagyártáshoz, míg a fennmaradó hányadot lisztként értékesítették belföldön. A cég idén 3,5 milliárd forintot fordít fejlesztésekre: állami támogatással korszerűsíti és bővíti tojótyúktelepeit, az állomány várhatóan az év végére éri el a jelenlegi 340 ezerről az 512 ezret. Megépül egy új csomagolóanyag-, egy komissiózóraktár, egy tojásválogató üzem, valamint megkezdik a kombájnok cseréjét. A 431 főt foglalkoztató, magyar magántulajdonban lévő társaság évi 23 ezer tonna tésztát gyárt, amelynek 90 százalékát belföldön értékesíti. A Gyermelyi Zrt. konszolidált árbevétele 2011-ben 18,6 milliárd forint volt.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet