BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogadták a hungarikumtörvényt

2012. május 2. szerda, 11:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Április elején, csaknem másfél éves előkészítés után, elfogadta a parlament a hungarikumtörvényt, amely szerint nemcsak élelmiszerek tartozhatnak e körbe. A törvény keretjogszabály, amelyet még alakíthatnak a kidolgozásra váró végrehajtási rendeletek. A jogszabályi keret elsősorban azt definiálja, hogy mi tartozhat a nemzeti érték, az ezek közül kiemelkedő hungarikum kategóriába, illetve azt, hogy ki és milyen rendszerben sorolhat terméket, eljárást, módszert, természeti értéket a megőrzésre váró körbe. A júliusban hatályba lépő jogszabály szerint ez utóbbira az addigra várhatóan felálló 14 tagú Hungarikum Bizottság lesz jogosult, a titkársági teendőket pedig a VM látja majd el. A nemzeti értékek összegyűjtésével kapcsolatos feladatokra idén 500 millió forintot különítettek el a Miniszterelnökség költségvetéséből. A felmérések szerint vásárláskor a magyar fogyasztók kétharmada részesítené előnyben a magyar eredetű élelmiszereket − főleg a feldolgozott húsokat, a tejet, illetve a friss zöldségeket, gyümölcsöket −, ám mindössze a válaszadók negyede lenne hajlandó többet fizetni a magyar áruért.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet