BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végtörlesztők felélték az életbiztosításukat

A megkérdezett 500 végtörlesztő több mint 80 százaléka teljes egészében végtörlesztésre fordította életbiztosítási megtakarítását, így az érintettek fele végleg megszabadult devizahitele terhétől - közölte felmérése eredményét az ING Biztosító.

2012. április 11. szerda, 16:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A felmérésben szereplők közel fele más forrást is igénybe vett az életbiztosítása mellé a végtörlesztéshez, egyhatoduk pedig forinthitelt vett fel. A megkérdezettek egynegyede tervezi, hogy a közeljövőben új megtakarítást indít. Ez magas arány, miután országosan a lakosság 18 százaléka rendelkezik megtakarítással - áll a közleményben. A devizahitel problémája változtatott az érintettek megtakarítási szokásain is: háromnegyedük a garantált konstrukciókat részesíti előnyben, amelyeknek mérsékeltebb ugyan a hozamuk, de a kockázatuk is kisebb.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet