BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentős üzemanyagár-emelés jöhet a jövő héten

Emelkedett az olajár és sokat gyengült a forint, emiatt új csúcsra emelkedhetnek az üzemanyagárak a következő napokban, akár öt forint feletti drágulás is jöhet szerdától.

2012. január 7. szombat, 16:42

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>A várakozásoknál jobb makrogazdasági adatok láttak napvilágot a héten Amerikában, miközben az iráni atomprogram miatti olajpiaci aggodalmak továbbra is erősek. Az amerikaiak pénzügyi szankciókkal sújtották az országot, az EU az olajimport korlátozását fontolgatja, Irán pedig a Hormuzi-szoros lezárásával fenyeget. Az olajár ismét a 112 dolláros magasságba emelkedett.</banner>

<banner>Az olajár emelkedésével párhuzamosan kerültek feljebb a héten a finomított termékárak is. A benzin esetében a dollárban mért átlagos jegyzésár 2,7 százalékkal emelkedett, a gázolaj pedig még ennél is nagyobb mértékben, 4,1 százalékkal.</banner>

<banner>Eközben Magyarország befektetői megítélése tovább romlott, a forint árfolyama pedig nagyot gyengült az euróval és dollárral szemben. A hazai fizetőeszköz a zöldhasúval szemben a múlt heti átlagos 238,1-es szintről az utóbbi napokban 246,5-es szintig gyengült. Ennek hatására a benzin forintban mért átlagára 6,4 százalékkal, a gázolajé pedig 7,8 százalékkal emelkedett.</banner>

<banner>A Portfólió szerint ezért a következő héten újabb üzemanyagár-emeléssel szembesülhetnek az autósok. A benzin és gázolaj forintban mért árának igen jelentős emelkedése miatt akár 5 forint feletti emelés is következhet a kutakon.
</banner>

<banner> </banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet