BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európai jelentőségű a most átadott cementgyár

Átadták a Lafarge és a Strabag 270 millió euró, azaz mintegy 72 milliárd forintból épült cementművét a baranyai Királyegyházán csütörtökön. A királyegyházi 30 éve az első újonnan épült cementmű Európában.

2011. szeptember 15. csütörtök, 14:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Becsey Zsolt, a Nemzetgazdasági Minisztérium külgazdaságért felelős államtitkára az avatási rendezvényen reményét fejezte ki, hogy a gyár Magyarország külkereskedelmi mérlegének alakulására és a foglalkoztatásra egyaránt kedvező hatással lesz, és sok magyar tulajdonú vállalatot tudhat majd beszállítói, partnerei között.

A Lafarge és a Strabag vezetői annak a véleményüknek adtak hangot, hogy a gyár befektetést jelent Magyarország jövőjébe és bíznak abban, hogy 2-3 év múlva teljes kapacitással termelhet.

A királyegyházi 30 éve az első újonnan épült cementmű Európában. Az üzem az elérhető legkorszerűbb technológiával, a környezetvédelmi előírások betartásával évente 750 ezer tonna klinker és 1 millió tonna cement előállítására képes.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet