BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvásárolja az állam a tévészékházat

Végső szakaszához érkeztek a tárgyalások az MTV székházának megvásárlásáról - értesült lapunk.

2011. április 6. szerda, 12:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Végső szakaszához értek az MTV székház megvásárlásáról szóló tárgyalások. A Napi Gazdaság értesülései szerint az elmúlt napokban megállapodás közeli állapot állt elő az állam és a székházat építő - és az MTV-nek bérbeadó  - Millenniumi Média Kft. között (MM). A Wallis csoporthoz tartozó cég értesüléseink szerint  a korábbi 38 évre szóló bérleti szerződést  közös megegyezéssel megszünteti, az állam pedig a székházat megvásárolja a cégtől.

Az ügy érdekessége, hogy az MTV - amely 2009 augusztusában költözött be a Bojtár utcai bázisra - az elmúlt közel másfél évben már egyáltalán nem fizetett bérleti díjat a MM-nek.

Az MTV 36 ezer négyzetméret irodaterületet és gyártóbázist bérelt 12,25 eurós/négyzetméter áron az MM-től ez évente 3,5 milliárd forint kiadást jelentett - volna - a köztévének, vagyis a költségvetésnek. A köztévé 2010 májusáig 16,2 milliárdot fizetett ki a MM Kft.nek, de az elmúlt évi bérleti díjakat már nem rendezte és időt kért a bérbeadó cégtől. A bérleti időszak egyébként 38 évre szólt -  ez alatt mintegy  80 milliárd forintnyi  díjat fizetett volna az MTV az  épület tulajdonosának. A szerződés értelmében a bérleti megállapodás leghamarabb 20 év után lett volna felbontható. Az Állami Számvevőszék  több más nagy értékű megállapodással  együtt tavaly jelentést készített a székház ügyről is.  Az ÁSZ ebben  úgy fogalmazott, hogy az ingatlanbérlés helyett előnyösebb lett volna az ingatlanvásárlás  - ha minden igaz, akkor a most folyó tárgyalások során épp ez utóbbi történik meg. A megállapodás részleteiről egyelőre nem adott tájékoztatást  a MM Kft.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet