BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Roham indult a teherautókért

Egyértelműen a kilábalás jeleit mutatja a hazai szállítmányozási piac - ennek első jeleként egy csapásra eltűntek a készletek a kamiont áruló cégek raktáraiból.

2010. október 7. csütörtök, 05:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A megugró szállítmányozási igények miatt egy sor vállalat vásárolna használt kamionokat, de a piacon már nincs a korábban megszokott több százas készlet, új teherautókat pedig a bankok csak megemelt - 10-15 százalék helyett 25-30 százalék - önrésszel tudnak és akarnak finanszírozni.

Ráadásul a nyugat-európai szállítmányozási cégek is letarolták a piacot, a sok bedőlt magyar vállalkozástól visszavett kamionokat ugyanis viszonylag olcsón dobták piacra a lízingtársaságok.

Egyes becslések szerint 3000-4000 kamiont vettek vissza magyarországi vállalatoktól és adtak el a válság kitörését követően.

További részletek a Napi Gazdaság csütörtöki lapszámában

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet