BUX 139221.53 0,26 %
OTP 45490 0,42 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Építőanyag-gyárral bővül Kelet-Magyarország

Hat éven belül 100 új munkahely jön létre a vásárosnaményi ipari övezetben - írta a Kelet-Magyarország.

2010. augusztus 13. péntek, 08:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szárazhabarcsot előállító és polisztirolhabot gyártó üzem létesül a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vásárosnamény ipari övezetében - írta pénteki számában a Kelet-Magyarország. A beregi városban felépítenek egy évi 3,2 millió tonna szárazhabarcsot, valamint műszakonként 100 ezer köbméter kapacitású polisztirolhab-gyártó egységet.

Az erről szóló megállapodást már aláírták az együttműködő felek - tájékoztatta a szabolcsi napilapot Jüttner Csaba, a település polgármestere. A gyártósorokat egy 5 ezer és egy 2 ezer négyzetméteres, újonnan felépítendő csarnokban helyezik el. A polgármester szerint a beruházó még ebben az évben hozzálát a két üzem kialakításához, 2011 szeptemberére vállalva a befejezést.

A fejlesztés az első évben harminc, az azt követő ötödik év végére pedig száz új munkahelyet teremt. A megállapodás szerint a beruházó az ipari övezet területén emellett megépít egy csaknem 300 méter hosszú szervízutat is.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet