A Napi Gazdaság hétfői számának cikke
Az új fejlesztésű egység egy jó ideje nem használt szenes blokk helyére, a már meglévő 50 megawattos, ugyancsak biomasszablokk mellé kerülne és 90 százalékban szalmával, tíz százalékban pedig energianáddal fűtenék.
A tervek szerint évente mintegy 230 ezer tonnányi alapanyagra lesz majd szükség, négyötödét főként Bács-Kiskun megyei, illetve baranyai, somogyi és tolnai termelőktől szerzik be, de már tárgyalnak horvátországi beszállítókkal is.
A kazánt várhatóan egy kínai tulajdonú dán cég szállítja majd, a kapcsolódó erőművi berendezéseket idehaza szerzik be.
Péterffy elmondta, a beruházás nyomán a két gázüzemi kazán csupán tartalékszerepet kap majd - mondta el Péterffy -, a pécsi lesz az első olyan erőmű, amelyik a villamos és a távhőenergiát kizárólag biomasszából állítja elő.
Ha a végső döntés megszületik, a bontási munkák már a nyáron elkezdődhetnek, az új blokk pedig 2012 végére készülhet el.
Nem került le a napirendről egy 50 megawattos teljesítményű, fásszárú növényekkel fűtött biomasszablokk építése sem, de ennek előkészítése még kezdeti stádiumban van.
