BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak regisztrációs jeggyel lehet ingyen utanzni július 1-től

Ötszáz forint pótdíjat kötelesek fizetni július elsejétől a díjmentes utazáshoz szükséges regisztrációs jeggyel nem rendelkezők a vasúton és a Volán-járatokon.

2010. június 27. vasárnap, 11:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idén március elseje óta kell regisztrációs jegyet váltaniuk a helyközi közösségi közlekedésben - a Volán, a MÁV és a GYSEV járatain - a szociálpolitikai kedvezmény alapján díjmentesen utazóknak, köztük a 65 év felettieknek, 6 év alatti gyerekek, hadirokkantaknak, hadiözvegyeknek és menekülteknek.

A regisztrációs jegy bevezetésének célja az volt, hogy az időszakos felmérések és szakértői becslések helyett részletes és pontos adatok álljanak rendelkezésre a díjmentesen közlekedők utazásairól. Az információk a szolgáltatókkal való elszámoláskor és az utasbarát menetrendkészítésben is felhasználhatók.

Márciusban a MÁV-START, a GYSEV és a 24 Volán járataira összesen több mint 3 millió regisztrációs jegyet adtak ki. A Volán-társaságoknál az összes kiadott menetjegy negyede, a vasúttársaságoknál 16 százaléka volt regisztrációs jegy. Döntő többségét, mintegy 85-90 százalékát a 65 év felettiek váltották, az utazók pedig jellemzően 20 kilométer alatti távolságot tettek meg buszon vagy vonaton.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet