BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfüggesztették a fűtéskorszerűsítési pályázatot

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) határozatlan időre felfüggesztette a Környezet és Energia Operatív Programban (KEOP) az épületenergetikai fejlesztésekre, közvilágítás korszerűsítésre, valamint a megújuló energiaforrással kombinált épületenergetikai fejlesztésekre kiírt pályázatokat 2010. június 30-i hatállyal.

2010. június 23. szerda, 11:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A konstrukciókat 2009. március 10-én hirdették meg és a keret erejéig, visszavonásig lehetett rájuk pályázni.

Az egyik pályázat keretében épületek hőtechnikai adottságainak javítására, hőveszteségének csökkentésére, fűtési, hűtési használati meleg víz és világítási rendszereinek korszerűsítésére, valamint közvilágítás korszerűsítésére lehet pályázni.

A másik konstrukcióban pedig épületek hőtechnikai adottságainak javítását, hőveszteségének csökkentését, fűtési, hűtési használati meleg víz és világítási rendszereinek korszerűsítését valamely megújuló energiaforrás felhasználásával kombináló projektekkel lehet pályázni.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az MTI érdeklődésére közölte, hogy a két konstrukció közös keretösszeggel rendelkezett, így a pályázat meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg a két konstrukciónál a 2009-2010. évekre összesen 6 milliárd forint volt.

A nagy érdeklődésére való tekintettel a 2007-2013-ig terjedő hétéves keretet idén május 18-án felszabadították, így a pályázók rendelkezésére összesen 38 milliárd forint állt.

A 2010. június 18-i állapot szerint a két pályázatra 497-en jelentkeztek és az igényelt támogatási összeg meghaladja a 47 milliárd forintot.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet