BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárja móri gyárát a Flextronics

Az elektronikai bérgyártó részben Zalaegerszegre, részben kínai üzemébe telepítené át gyártótevékenységét.

2010. június 23. szerda, 15:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Flextronics móri telephelyéről részben Zalaegerszegre, részben kínai gyártóegységébe telepítené át gyártótevékenységét; a móri gyár dolgozóinak a zalaegerszegi telephelyén kínál munkalehetőséget - közölte az MTI-vel szerdán a Flextronics Automotive Mor Kft. ügyvezetője. (A két telephely mintegy 170 kilométerre van egymástól.)

A Munkástanácsok Országos Szövetsége korábban arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a Flextronics 360 munkavállalót készül elbocsátani móri telephelyéről. Csoportos elbocsátási szándékát bejelentette a helyi munkaügyi központnak. A leépítésekkel kapcsolatos konzultációk a munkavállalói képviseletekkel várhatóan június utolsó napjaiban kezdődnek.

Az MTI nem hivatalos forrásból úgy értesült, hogy a cég 337 móri dolgozójának csoportos létszámleépítési szándékát jelentette be. Ezzel kapcsolatos döntésről még nem érkezett bejelentés a munkaügyi központhoz.

A Flextronics Automotive Mor Kft. ügyvezetője, Kállai Balázs közleményében hangsúlyozta, hogy a tervezett áttelepítés nem fogja megakadályozni a vevők kiszolgálását, valamint nincs összefüggésben a móri telephely eddigi teljesítményével, azt hatékonyság javító célok teszik szükségessé.

Tisztában vagyunk azzal, hogy a tervezett intézkedés nehéz helyzetbe hozza munkavállalóinkat, ezért vállalatunk munkalehetőséget ajánl móri gyárunk munkavállalóinak zalaegerszegi telephelyén. Jelenleg nem áll módunkban további információkkal szolgálni - olvasható a közleményben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet