BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Siralmas állapotban a gyógyszertárak

A hagyományos gyógyszertáraknak több mint fele csőd közeli helyzetbe jutott a liberalizáció három éve alatt; a forgalmazóknak milliárdokkal tartoznak - írta hétfőn a Délmagyarország.

2010. június 21. hétfő, 10:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napilap írása szerint a szakemberek úgy látják a patikanyitási stop kevés a fordulathoz, az ajándékozás rendszerét is szabályozni kell.

A gyógyszerészkamara Csongrád megyei elnöke, Kőhegyi Ferenc a lapnak elmondta, hogy siralmas állapotú a hagyományos patikahálózat. Hódmezővásárhelyen például már kettő bezárt, a még talpon levők között van olyan, ahol korábban 7-8 gyógyszerész dolgozott, de mára 2-3 diplomás szakember és 2 asszisztens fizetését tudják csak kigazdálkodni.

A megye kisvárosai gyógyszertárainak fele nehéz helyzetbe került a patikaliberalizációt kísérő láncok megjelentésével. A kamara elnöke úgy tudja, a szomszédos Bácsban már van olyan patika, amely ellen elindult a felszámolás.

A Gyógyszer-nagykereskedők Szövetségének szegedi tagja, a Csanád Pharma Kft. ügyvezetője Blum Ferenc a lapnak azt mondta: csődbe került a patikák 60 százaléka, 10-12 milliárd a lejárt tartozásuk.

A tiszaszigeti gyógyszertárat alapító Kaizer Zsuzsanna szerint nem a liberalizáció miatt mennek tönkre a kispatikák, hanem azért, mert lehet ajándékozni és az ajándékozási versenyben a láncok előnyben vannak, ők nagyobb árréssel dolgoznak a nagyobb forgalom után.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet